معرفی فرشته های الهی

بال
4 سمبل بال فرشته
دسامبر 10, 2019
فرشته های پیشرو
فرشته های پیشرو(Archangels)
فوریه 1, 2020
بال فرشته

همانطور که می دانید بال فرشته نشانگر قدرت و صلح است. بعضی از فرشتگان الهی برای کمک به انسان ها آفریده شده اند.

در مطالب قبلی در مورد 4 سمبل بال فرشته آشنا شدید در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد بال فرشته و همچنین اسامی و ماموریت برخی از فرشتگان الهی اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم.

فرشتگان موجوداتی آسمانی هستند که می توانند آرزو ها و دعا ها را از زمین به آسمان ها ببرند. فرشتگان انواع مختلفی دارند که به آن ها گروه دسته فرشتگان الهی گفته می شود. سه نوع فرشته اصلی وجود دارد: فرشتگان فلک اول، فلک دوم و فلک سوم

آشنایی با فرشتگان الهی

فرشتگان فلک اولfirst sphere

این فرشته ها خادمان مستقیم الهی هستند.

اسرافیل Seraphim

فرشتگانی هستند که شش بال دارند و در مسیحیت، این بالاترین رتبه برای یک فرشته است. در یهودیت، پنجمین رتبه فرشته ها را دارا هستند.

در سالی که پادشاه اوزیا درگذشت، دیدم که خداوند بر تخت سلطنتی نشسته، بلند و بالا است. و لبه لباس او معبد را پر کرد. اسرافیل ها بالاتر از او حضور داشتند. هر کدام شش بال داشتند. با دو بال، صورت خود را پوشانده بودند و با دو بال هم پاهایشان را پوشانده بودند و با دو بال نیز در بال نیز بال می زدند. و یکی دیگری را صدا زد و گفت:

“پروردگار ما مقدس ترین میزبان است

تمام زمین پر از جلال او است”.

ستون های آستانه ورودی با این صدا می لرزیدند و خانه پر از دود می شد. و من گفتم: “وای من کیستم! من گم شده ام، زیرا من مردی از لب های نجس هستم و در میان قومی از لب های نجس زندگی می کنم. با این حال چشمان من پروردگار، پروردگار میزبان را دیده اند!”

سپس یکی از فرشتگان به سمت من پرواز کرد و زغال سنگ داغی را که از آن محراب با یک انبر برداشته شده بود، آورد. اسرافیل آن را به دهان من نزدیک کرد و گفت: “اکنون که این به لبان تو برخورد کند گناهانت از بین می رود و گناهانت بخشیده می شود.”

بال

کروبیان Cherubim

در اصل برای محافظت از باغ عدن آفریده شده اند. گفته می شود که آنها چهار صورت (یک انسان، یک گاو، شیر و یک عقاب) و چهار بال پوشیده از چشم دارند.

برخی از محققان معتقدند شیطان یکی از کروبیان بوده است.

کروب ها معمولاً به عنوان فرشتگان کودک به تصویر کشیده می شوند، اینگونه نیست که کروبی ها به صورت کتاب مقدس توصیف می شوند بلکه این تصویر در هنر باروک به عنوان سمبل خدا محبوبیت پیدا می کند.

ترونز Thrones

این فرشتگان به این اسم نامگذاری شده اند زیرا آنها فرشتگانی هستند که تخت خداوند را حمل می کنند. گاهی اوقات آنها به عنوان چرخ هایی با چشم بر روی عرش یا ارابه خدا به تصویر کشیده می شوند. آنها بعضاً بعنوان پیرمردانی که بزرگان جامعه مسیح هستند به تصویر کشیده می شوند.

فلک دوم

این نوع فرشتگان بر زمین حکومت می کنند.

ملک Dominions

گاهی به آن ها پروردگار نیز می گویند. آن ها شبیه به انسان های زیبا هستند که بال هایی پُر پَر دارند. وظیفه آنها ریاست بر برخی از فرشتگان است.

فرشته های ورتوز Virtues

این ها فرشتگانی هستند که اگر به کمک نیاز دارید دعا می کنند زیرا آنها هستند که می توانند در جهان مداخله کنند. آن ها می توانند برای با ایمانان نشانه هایی را به جای گذارند و حتی گاهی معجزه می کنند.

 فرشته قدرت و اختیار Powers or Authorities

این فرشتگان جنگجو هستند که می توانند با شیاطین بجنگند. معمولاً قدرت ها یا مقامات به عنوان سربازان واقعی، با لباس و اسلحه برای مبارزه با شر، ترسیم می شوند. آنها وفادارترین فرشتگان هستند و همه چیز را در جهان مدیریت می کنند.

در ادامه مقالات در مورد سایر فرشتگان اطلاعاتی در اختیارتان قرار می دهیم.

برای تهیه زیباترین بال فرشته با کارشناسان ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =